Cihličková stavebnice MAYSKÁ PYRAMIDA

750 cihliček

Skladem (>5 ks)
Kód: 70347
Značka: WISE ELK
1 399 Kč –7 % 1 299 Kč 1 073,55 Kč bez DPH
Kategorie: ZNÁMÉ STAVBY
Hmotnost: 1.7 kg
Rozměry stavebnice: 260 x 260 x 180 mm
Cihličková stavebnice MAYSKÁ PYRAMIDA
Novinka
1 399 Kč –7 %

Mayská pyramida

Cihličková stavebnice s názvem Mayská pyramida byla inspirována Kukulkánovou pyramidou El Castillo, která je nejznámější a nejfotografovanější stavbou komplexu zřícenin mayského města Chichén Itzá nacházejícím se na mexickém Yucatánském poloostrově na území stejnojmenného státu Yucatán. Tato stavba vykazuje známky vysoce sofistikovaných stavitelů, kteří při stavbě používali pokročilou matematiku. Tato pyramida byla využívána pro náboženské obřady. Pyramida byla vystavěna na čtvercovém půdorysu, k vrcholu vede 91 schodů a ve dnech rovnodennosti vrhá zapadající slunce stín, díky kterému sochy hadů na pyramidě "ožívají". Stíny hadů se plazí kolmo dolů po pyramidě a vytvářejí iluzi plazících se hadů. Z každé strany vede k vrcholu jedno schodiště a každé z nich představuje jednu světovou stranu. Na pyramidě je dohromady 365 schodů, stejně jako počet dnů v mayském slunečním kalendáři. Díky technologie 3D skenování, archeologové zjistili, že uvnitř pyramidy se nachází další dvě pyramidy. Noví vládci tak pravděpodobně nechali vystavět novou pyramidu na staré. Tato pyramida se řadí na Seznam sedmi divů světa a zároveň patří mezi památky zapsané na Seznamu UNESCO.

 

Kreativní stavebnice s mnoha benefity

Cihličkové stavebnice Wise Elk rozvíjí logické a kreativní myšlení. Jsou také oblíbené pro svou schopnost rozvíjet zručnost a trpělivost. Každá stavebnice je vyrobena s nejvyššími standarty kvality. 

 

Obsah balení 

Balení jednotlivých stavebnic obsahují malé pálené cihličky, PVA lepidlo, papírovou podložku (základová deska) a návod ke stavbě. Po vybalení jednotlivých částí z krabice můžete ihned stavět a to tak, že začnete lepit jednotlivé cihličky k sobě na základovou papírovou desku.

 

Ekologické materiály

Cihličkové stavebnice jsou vyráběny ze sádry a keramiky. Cihličky jsou barvené dětskou barvou na bázi vody a bez zápachu. Součástí balení je netoxické, školní PVA lepidlo.

 

Začněte znovu

Naše cihličkové stavebnice se dají stavět stále znovu. Pokud se Vám něco nepovede, nebo si chcete postavit stavebnici opětovně, stačí ji dát na pár minut do vody, lepidlo se rozpustí a můžete začít stavět podle své fantazie!

 

Perfektní dárek

Pokud si nevíte rady, co byste pořídili svým známým, či rodinným příslušníkům jako dárek, Wiseelk stavebnice je to pravé, pro malé i dospělé. Stavebnice je určena pro děti od 5 let. Stavebnice je zabalena do naší vlastní ekologické krabičky. Nechte své děti hrát a učit se současně!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení