Cihličková stavebnice MAJÁK NA OSTROVĚ FAROS

970 cihliček.

Cihličková stavebnice s názvem Maják na ostrově Faros byla inspirována majákem, který se v období starověku nacházel na ostrově Faru v Egyptě, poblíž Alexandrie.

 

IMG-20240523-WA0005

Skladem (>5 ks)
Kód: 70323
Značka: WISE ELK
1 399 Kč
Kategorie: ZNÁMÉ STAVBY
Hmotnost: 2.3 kg
Rozměry stavebnice: 260 x 260 x 350 mm
Cihličková stavebnice MAJÁK NA OSTROVĚ FAROS
Novinka
Bezpečné především
Bezpečné především
Naše stavebnice splňují veškeré světové bezpečnostní normy.
Expresní expedice
Expresní expedice
Zboží expedujeme do 24h od objednání.
Ekologický produkt
Ekologický produkt
Stavebnice jsou vyrobeny pouze z přírodních materiálů nejvyšší kvality.
Dárek k objednávce
Dárek k objednávce
Dárek - malá stavebnice ke každé objednávce nad 1200 Kč.

Maják na ostrově Faros

Maják na ostrově Faru (Alexandrijský maják) nechal postavit zakladatel ptolemaiovské dynastie Ptolemaios I. Sótér. Pravděpodobně se jednalo o nejvyšší maják všech dob a také nejvyšší stavbu tehdejšího světa. Maják byl však z důvodu opakovaných zemětřesení a dobytí Alexandrie Římany poškozen a následně v roce 1326 zničen. Z majáku se bohužel nic nedochovalo. Maják byl tvořen čtverhrannou věží, která se postupně zužovala směrem vzhůru. Přesné rozměry majáku nejsou známy, předpokládá se ale, že měl mít maják 180m, což ale přesahuje stavební možnosti tehdejší doby. Historické prameny uvádí, že maják sloužil i jako pevnost, je tedy možné, že hlavní věž byla zakončena cimbuřím. Na hlavní věži majáku byla sloupová síň, ve které bylo zrcadlo, které odráželo sluneční paprsky a v noci zde byl zapalován oheň.  

 

Kreativní stavebnice s mnoha benefity

Cihličkové stavebnice Wise Elk rozvíjí logické a kreativní myšlení. Jsou také oblíbené pro svou schopnost rozvíjet zručnost a trpělivost. Každá stavebnice je vyrobena s nejvyššími standarty kvality. 

 

Obsah balení 

Balení jednotlivých stavebnic obsahují malé pálené cihličky, PVA lepidlo, papírovou podložku (základová deska) a návod ke stavbě. Po vybalení jednotlivých částí z krabice můžete ihned stavět a to tak, že začnete lepit jednotlivé cihličky k sobě na základovou papírovou desku.

 

Ekologické materiály

Cihličkové stavebnice jsou vyráběny ze sádry a keramiky. Cihličky jsou barvené dětskou barvou na bázi vody a bez zápachu. Součástí balení je netoxické, školní PVA lepidlo.

 

Začněte znovu

Naše cihličkové stavebnice se dají stavět stále znovu. Pokud se Vám něco nepovede, nebo si chcete postavit stavebnici opětovně, stačí ji dát na pár minut do vody, lepidlo se rozpustí a můžete začít stavět podle své fantazie!

 

Perfektní dárek

Pokud si nevíte rady, co byste pořídili svým známým, či rodinným příslušníkům jako dárek, Wiseelk stavebnice je to pravé, pro malé i dospělé. Stavebnice je určena pro děti od 5 let. Stavebnice je zabalena do naší vlastní ekologické krabičky. Nechte své děti hrát a učit se současně!

Zpět do obchodu